Безопасност на движението по пътищата - БДП

Игри и упражнения на площадката по БДП

bdp 1Ние в Детска градина “Мечта” сме посветени на образованието и безопасността на децата. Темата “Безопасност на движението по пътищата” е от изключителна важност, защото учи децата как да се предпазват и как да се движат правилно на улицата.
През месец април 2024 ецата от всички групи в детската градина участваха в организирани забавни и образователни игри, чрез които затвърдиха своите знания.
bdp 2Игри като "Цветни автомобили", "На зелено премини", "Велосипедна симулация", "Пешеходци, водачи на велосипеди и шофьори на автомобили", "Какво трябва да знам на улицата?", помогнаха на децата да затвърдят своите знания за правилно пресичане на уличното платно, пресичане на пешеходна пътека, бдителност при игра в близост до пътя, спазване на пътните знаци и сигнализации.
Доброто разбиране на безопасното движение по пътищата е от съществено значение за децата. Ученето чрез игра е забавно и ефективно за тях и им помага да се предпазват от рисковете, които крие уличното движение.

bdp-