Празници на ДГ

Ние живеем на красива и зелена планета!

plan 4ere6ka 11И нека е чиста, добре подредена,
и нека е топла, и нека да свети
И нека я пазим зелена –
едничка сред тази безкрайна Вселена! "

Любовта към природата се възпитава, и това е една от най - важните стъпки във формирането на ценности у децата. Днес ги учим да се грижат за дръвче, утре те ще възпитават техните деца да са свързани с природата. В тази ранна детска възраст, правим първата малка стъпка към социалната им ангажираност, за да имаме по- зелено бъдеще утре!
Ние живеем на красива и зелена планета!
Нека я уважаваме и пазим!
plan me4o 1За поредна година Международният ден на Земята – 22 април се отбелязава в ДГ „Мечта“ с разнообразни инициативи във всички групи. Децата научиха много интересни факти за нашата планета и взаимодействието на човека с природата. Изказваха мнения за начини за опазване на природата и съхраняване на нейните богатства. С много желание те се включиха в групови занимания. Ежедневно подкрепяхме инициативата "Капачки за бъдещето", като разделяхме пластмасовите бутилки и ги изхвърляхме в специални контейнери. С работата си в ежедневието си се стараем да превърнем всеки ден в Ден на Земята!
Децата изработиха свои проекти – Планетата Земя и поставиха своите символи за по – чиста природа. Най – малките заедно със своите родители засадиха семенца на цветя, които по - късно ще красят двора на детската градина.
plan me4o 4Възприемаха презентации с подходяща тематика. Проведоха беседи на тема - Да пазим Планетата чиста с всичките земни блага! С голямо желание всички оцветяваха и рисуваха картини, някои изработиха и коронки по темата.
Идеята, която свързва хората от цял свят на тази дата, е да се обединят в защита на околната среда. Да си напомним, че майката Земя има нужда от нас – да я пазим, обичаме и най - важното – да не я променяме, защото и ние имаме нужда от нея.
plan slav 10Децата разбраха колко е важно да опазваме природата си чиста и да не нараняваме нито едно живо същество. Обогатиха знанията си за нашата планета, като научиха повече за взаимодействието на човека с природата.
Малчуганите бяха стимулирани да изказват мнения, да дават идеи за начини за опазване на природата и съхраняване на нейните богатства.
Земята е нашият дом!
Трябва да пазим природата, за да съхраним живота на планетата!
Разделно боклука изхвърли, за да си спокоен ти!
Ето вижте как децата от нашите групи отбелязаха 22 април 2024 година:

група "Славейче"

plan-slav-